Kráľovstvo

Bratislavský samosprávny kraj a KOCR Turizmus regiónu Bratislava Vás srdečne pozýva do malebnej obce Slovenský Grob, ktorá sa dňa 1.9.o 13:00 stane už po tretí rok Kráľovstvom husaciny. Korunovácia kráľa, útok na Kráľovstvo husaciny, dobová krčma, remeselné stánky a výborné jedlo sprevádzané bohatým hudobným a kultúrnym programom zaručujú kráľovský zážitok. Cieľom Kráľovstva husaciny je ukázať, že husacina je produkt, ktorý sa ponúka počas celého roka a nie len od septembra do januára.

 

Kráľovstvo husaciny 1.9.2018 v Slovenskom Grobe

Program

13:00 Vajnorský okrášľovací spolok

14:00 Oficiálne otvorenie, korunovácia kráľa husaciny a útok na Kráľovstvo husaciny

15:00 DFS Čečinka

16:15 Elá Hop

17:45 MEDD

19:00 Malalata Balkan beats

21:00 Funkiez

17:30 Bábkové divadlo

Moderuje: Richard Vrablec a Ivan Binďo Bindas

 

Sprievodné podujatia:

Súčasťou podujatia Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe bude aj Farm Fest, ktorého cieľom je priblížiť a zviditeľniť tradičné remeselné, gastronomické a produktové špecifiká bratislavského regiónu. Možnosť ochutnať a zakúpiť si tradičné výrobky od 20 predajcov miestnych špecialít z bratislavského regiónu na Farm Feste na námestí.

Pri príležitosti XVIII. Dní otvorených husacinárskych prevádzok bude pre gurmánov v každej prevádzke Cechu husacinárov pripravené degustačné menu v hodnote 8€, ktoré si budú môcť zakúpiť v každej zo 7 reštaurácií Cechu husacinárov, po zakúpení vstupenky za 2 eurá. Bez vstupenky nie je možné zakúpiť si akciové menu a platí cena podľa platného jedálneho lístka reštaurácie. Lístky je možné zakúpiť si aj v sieti www.ticketportal.sk

Korunovácia Kráľa husaciny, slávnostný sprievod, útok na Kráľovstvo husaciny a dobová krčma s lokálnym pivom budú aj tento rok súčasťou programu podujatia.

Pre deti bude pripravený pestrý program. Od 16:15 pre ne vystúpi Elá Hop. Od 17:30 malých návštevníkov určite poteší bábkové divadlo a počas celého dňa si budú môcť vyrobiť suvenír v jednom z piatich remeselných stánkov.

Dobová krčma s lokálnym pivom a netradičnou obsluhou bude otvorená počas celého trvania festivalu.

Vidíme sa tam o 13:00 :-)