Kráľovstvo

Bratislavský samosprávny kraj a KOCR Turizmus regiónu Bratislava Vás srdečne pozýva do  malebnej obce Slovenský Grob, ktorá sa dňa 2.9.o 14:00 stane už po druhý rok Kráľovstvom husaciny.  Korunovácia kráľa za účasti Márie Terézie, kráľovská hostina, dobová krčma a výborné jedlo sprevádzané bohatým hudobným a kultúrnym programom zaručujú kráľovský zážitok. Cieľom Kráľovstva husaciny je ukázať, že husacina je produkt, ktorý sa ponúka počas celého roka a nie len od septembra do januára.

Kráľovstvo husaciny 2.9.2017 v Slovenskom Grobe

Program:

13:00 DFS Čečinka
14:00 Polemic
15:00 Oficiálne otvorenie a korunovácia kráľa husaciny s pomocou Márie Terézie
15:00 Kráľovská hostina
16:15 Malalata Balkan Beats
17:45 Vajnorský okrášľovací spolok
18:45 Družina
20:00 Kochanski a Klnka
21:15 Čarovné ostrohy Rockom krokom
22:30 Igor Kmeťo ml.

Moderuje: Richard Vrablec a Lenka Debnárová

Sprievodné podujatia:

Súčasťou podujatia Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe bude aj Farm Fest, ktorého cieľom je priblížiť a zviditeľniť tradičné remeselné, gastronomické a produktové špecifiká bratislavského regiónu. Možnosť ochutnať a zakúpiť si tradičné výrobky od 20 predajcov miestnych špecialít z bratislavského regiónu na Farm Feste na námestí.

Pri príležitosti XVII. Dní otvorených husacinárskych prevádzok bude pre gurmánov v každej prevádzke Cechu husacinárov pripravené degustačné menu v hodnote 8€, ktoré si budú môcť zakúpiť v každej zo 7 reštaurácií Cechu, po zakúpení vstupenky za 2 eurá. Bez vstupenky nie je možné zakúpiť si akciové menu a platí cena podľa platného jedálneho lístka reštaurácie. Lístky je možné zakúpiť si aj v sieti www.ticketportal.sk

Korunovácia Kráľa husaciny za prítomnosti Márie Terézie a slávnostného sprievodu. Ukážka kráľovského spôsobu hodovania.

Dobová krčma s lokálnym pivom a netradičnou obsluhou.